Animační programy

>

Pomocí her se děti blíže seznámí s vystavenými exponáty. Během těchto aktivit si ani nevšimnou, že se vzdělávají.
Každý program trvá 90 minut a lze jej přizpůsobit vašim potřebám. Pro objednání nás kontaktujte.

 

+420 587 571 243 expozice@mkzsternberk.cz

Nabídka jednotlivých programů

Program na přání


Kapacita: 30 osob Cílová skupina: libovolná Vstupné: 30,- Kč

Naše expozice se dotýká spousty témat, které se probírají ve školních lavicích. Bylo by vám milejší přijít k nám do muzea a učit se zde? Neváhejte nám napsat. Naši zkušení lektoři vám vymyslí animační program dělaný přímo na míru. Stačí zadat téma, které právě probíráte a dobu, na kterou s dětmi chcete přijít.  

Svět hodin a vesmíru


Kapacita: 30 osob Cílová skupina: libovolná Vstupné: 30,- Kč

Nejoblíbenější program pro ty, kdo Expozici času ještě neznají. Komentovaná prohlídka expozice se zábavnými prvky.

Ponoříte se do hlubin vesmíru a projdete časem i prostorem až do současnosti. Zahrajete si na pozorovatele hvězd, zjistíte co je Stonehenge, seznámíte se s vývojem hodin, … O všem se budeme bavit zábavnou formou, při které si ani neuvědomíte, že se vlastně vzděláváte.  

Víš, kdo byl císařův pekař?


Kapacita: 30 osob Cílová skupina: 2.- 6. třída Vstupné: 30,- Kč

Žáci se zde dozvědí, jakými lidmi se Rudolf II. obklopoval a co vše obsahovaly jeho umělecké sbírky. Podrobněji se pak budeme zabývat osobností a tvorbou Giuseppe Arcimbolda a Tiziana. Program se zaměřuje na výtvarnou tvorbu a dějiny umění, ale zároveň se zde dotkneme i dějepisu, a to právě osobnosti Rudolfa II. a jeho dvoru.

 

Až vyrostu, budu kosmonautem


Kapacita: 30 osob Cílová skupina: 3.-8. třída Vstupné: 30,- Kč

Když jsme byli malí, někteří z nás chtěli být princeznou, zvěrolékařem, popelářem, doktorkou a třeba i kosmonautem. Představili jste si, jaké by bylo, jim být? Co vše byste ve vesmíru mohli vidět? Co vše zažít?

Zajímají vás informace, které souvisí s vesmírem? Jako jeho vznik, sluneční soustava, hvězdy, souhvězdí, měsíc? Zde je všechny získáte. Celý tento program se bude odehrávat ve vesmíru, kde si budete připadat jako opravdoví kosmonauti. Obsah navazuje na RVP, žáci si zde osvojí učivo hravou formou.

Rok světla


Kapacita: 30 osob Cílová skupina: 3.-9. třída Vstupné: 30,- Kč

Věděli jste, že rok 2015 byl vyhlášen rokem světla? Zajímá vás proč? Proč je světlo pro nás tak důležité? S jakými významnými osobami se tento rok pojí? Pokud ano, neváhejte si objednat tento animační program, kde se mimo jiné, dozvíte, že světlo je velice důležité pro restaurátory a fotografy. Vyzkoušíte si zde zrestaurovat jedno dílo a malování světlem, které zaznamenáme pomocí fotoaparátu (tudíž, baterku s sebou).

Vesmírné video


Kapacita: 30 osob Cílová skupina: 2. - 9. třída Vstupné: 30,- Kč

Pamatujete si na váš oblíbený animační program „Já chci také své video“? Ano? A chybí vám? Už nemusíte tesknit.

Vznikla jeho nová verze. Tentokrát se budeme bavit o vesmíru, co se v něm nachází a jak vše vypadá.  Následně si společnými silami vytvoříme video pomocí fotoaparátu a výtvarných potřeb. 

Orloj olomoucký a pražský


Kapacita: 30 osob Cílová skupina: 2. - 7. třída Vstupné: 30,- Kč

Slyšeli jste o tom, že Olomoucký orloj vypadal kdysi úplně jinak? Zajímá vás historie Pražského orloje? Chtěli byste vědět, co vše se na obou orlojích nachází?

Pokud ano, přijďte na náš animační program, kde se nejen o tomto, ale o mnohém dalším dozvíte.

Malý princ v Expozici času


Kapacita: 30 osob Cílová skupina: libovolná Vstupné: 30,- Kč

V tomto animačním programu se vašim průvodcem stane Malý princ ze stejnojmenné knihy francouzského spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho.

Budeme si zde povídat o citátech z knihy a o tom, co nám chtěl autor pomocí nich sdělit. Dále se pak podíváme do vesmíru k planetám, dozvíme se, jak se jmenují, jak vypadají. A kdo ví, třeba také potkáme nějaké další postavičky, jako je třeba Lampář či Domýšlivec z knihy.  Pokud jste fanoušci Malého prince, nebo byste se jimi chtěli stát, tento animační program je pro vás ten pravý.

Hvězdná mlhovina


Kapacita: 30 osob Cílová skupina: 2. - 7. třída Vstupné: 30,- Kč

Návštěvníci se v tomto animační programu seznámí s tím, co to je hvězdná mlhovina a jak vypadá. 

Zjistí, že barevnost mlhovin je překrásná podívaná. Pomocí dataprojektoru budou promítat mlhoviny na svá těla a tvořit umělecké fotografie. Na konci programu si pomocí anilinových barev vytvoří vlastní mlhovinu, kterou si pak odnesou domů. Vesmírný program je zaměřen na umělecký prožitek.

 

Zajímavé události v kostce


Kapacita: 30 osob Cílová skupina: 4. - 7. třída Vstupné: 30,- Kč

Expozice času se věnuje několika zajímavým událostem. Od vzniku olomouckého orloje, přes vznik města Šternberk, zavedení hodinové mzdy, vynalezení atomových hodin… Víte, jak šly tyto události chronologicky za sebou? Dokázali byste je přiřadit na časovou osu? Dokážete říci, jaké významné události se staly během vašeho života? Animační program, který se tímto vším zabývá.

Cestování časem


Kapacita: 30 osob Cílová skupina: Mateřská škola Vstupné: 30,- Kč

V Expozici času jsou vítáni i malí návštěvníci z mateřských škol. Speciálně pro ně, jsme vytvořili dva animační programy, které je zábavným způsobem seznámí s tématy, jako jsou souhvězdí, Slunce, vesmír, hodiny a čas.

„Cestování časem“ se speciálně zaměří na měření času, typy hodin, Staroměstský orloj a na oděv a to nejen na ten pravěký. Děti si zde zahrají na pozorovatele, pomocníky mistra Hanuše a na umělce, kteří zachycují portréty slavných. Během těchto činností si ani neuvědomí, že se zároveň vzdělávají.

Letem světem vesmírem


Kapacita: 30 osob Cílová skupina: Mateřská škola Vstupné: 30,- Kč

V Expozici času jsou vítáni i malí návštěvníci z mateřských škol. Speciálně pro ně, jsme vytvořili dva animační programy, které je zábavným způsobem seznámí s tématy, jako jsou souhvězdí, Slunce, vesmír, hodiny a čas.

„Letem světem vesmírem“ se speciálně zaměřuje na vesmírná a nebeská tělesa. Děti si zde v rámci kreslení, spojování, hádání a hraní, osvojí vědomosti, které jsou s nebem a vesmírem úzce spjaty. Na konci animačního programu budou děti odcházet s dobrou náladou, pocitem, že v muzeu není nuda a se slunečním bohem, kterého si děti společně vytvoří.

Navštivte Expozici času virtuálně...


a prohlédněte si prostory ve kterých se odehrávají animační programy.


Více fotografií

© Expozice Času | Vyvinuto a provozováno s ondrejfirla.eu