Expozice času

switch switch switch

Aktuality

Vernisáž výstavy 100 let republiky

Vernisáž výstavy 100 let republiky

KDE: Expozice času

KDY: 15. 6. 2018 v 17:00

Srdečně vás zveme na výstavu, kterou jsme uspořádat k významnému výročí 100 let republiky. Na výstavě vás čeká sbírka unikátních předmětů, které se vážou k období 1918 až 1968. Celou výstavu budou doprovázet dobové fotografie a osobní příběh dědečka rodačky ze Šternberka. Vernisáž proběhne v pátek 15. 6. 2018 v 17:00 hod. v Expozici času. Příjemnou atmosféru vernisáže podpoří jazzové trio BLUE CANISTERS. Těší se na Vás tým Expozice času!

ANIMAČNÍ PROGRAM: Znáš památky ve Šternberku?

ANIMAČNÍ PROGRAM: Znáš památky ve Šternberku?

KDE: V ULICÍCH ŠTERNBERKA/EXPOZICI ČASU

KDY: ČERVEN

VSTUPNÉ: 40 Kč

Expozice času nabízí nový animační program, který vás vyvede do ulic. Venku je krásné počasí, které nás vybízí k procházce po městě. Když se procházíte ulicemi Šternberka, narazíte nejen na jednu významnou památku. Víte, kdy byly tyto kulturní památky postaveny? Jaká se k nim váže historie či pověst? Tento animační program vás zavede na místa, kolem kterých chodíte třeba i každý den, ale často se u nich ani nezastavíte, nepokocháte se, nezamyslíte se nad tím, proč tu vlastně stojí. Naše kroky nás zavedou například k baroknímu morovému sloupu, ke kostelu Zvěstování Panny Marie či na hrad. Všude na vás budou čekat zajímavé úkoly, které vás s konkrétními památkami seznámí. Program je primárně určen pro školní skupiny dětí stejné věkové kategorie v maximálním počtu 25 dětí. Ale nebráníme se i jiné, mimoškolní skupině. Stačí splnit minimální počet dětí, což je 10. V případě špatného počasí se program dá přesunout na jiný den, nebo bude celá akce probíhat v EČ za pomocí fotografií. Těší se na vás tým Expozice času.

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

Také letos jsme pro vaše děti připravili dva běhy příměstského tabora v Expozici času pro děti od 6 let. 

PO STOPÁCH PŘÍRODY  23.7 - 27.7.2018 od 7:00 - 16:30

Program: hry a tvoření v EČ, výlety v okolí Šternberka

CESTOVÁNÍ ČASEM III.   20.8 - 24.8.2018  od 7:00 - 16:30

Program: hry a výtvarné tvoření nejen v EČ, výlety v okolí Šternberka

Cena : 1200 Kč zahrnuje obědy, pitný režim, pomůcky, vstupy

 

 

 

 

PROHLÍDKA EXPOZICE PRO MAMINKY A ZVÍDAVÉ DĚTI

PROHLÍDKA EXPOZICE PRO MAMINKY A ZVÍDAVÉ DĚTI

KDE: Expozice času

KDY: 25.4.2018  14:00

Vstupné: 30 Kč

Vhodné pro děti od 3 let. Nutná rezervace předem.

 

Máte doma malé dítko a už nevíte jak ho zabavit? Navštěvujte naše pravidelné prohlídky pro maminky s dětmi. Probíhají vždy poslední středu v měsíci od 14:00 hodin. Doba trvání je okolo 90 minut. Každý měsíc se společně zaměříme vždy na jednu část expozice, či na jeden exponát. Zábavnou formou si ho představíme a poté na něj navážeme výtvarnou dílničkou. Na každou prohlídku je nutná rezervace na e-mailu expoziceap@gmail.com nebo na tel. čísle: 587 571 278.

PŘEŽILA JSEM GULAG - přednáška Věry Sosnarovéo

PŘEŽILA JSEM GULAG - přednáška Věry Sosnarovéo

KDE. Kulturní dům

KDY: 27.4.2018   17:30

Vstupné: dobrovolné

 

Přednáška spojená s autogramiádou poslední žijící Češky, kterýá přežila gulak. Jako čtrnáctiletá dívka byla společně se svou matkou a mladší sestrou odvlečena do Sovětského svazu na nucené práce. Vyslechněte si autentický příběh ženy, kteá protrpěla dvacet let teroru a osobního ponižování v jednom z pověstných gulagů na Sibiři. Podle jejího vyprávění napsal Jiří Svetozar Krupka knihu Krvavé jahody. 

Další

Rezervace

Expozice
Animační programy

Kalendář akcí

Kalendář je nyní prázdný


Sociální sítě

Spolupracujeme